Potravní doplňky

LIPO-C-ASKOR

Doplněk stravy s lipozomálním vitaminem C, s výtažkem ze šípků a bioflavonoidy z citrusových plodů.

Použití

Doporučeno při stavech provázených zvýšenou potřebou vitaminu C.

  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk proti oxidačnímu stresu a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu.
  • Vitamin C zvyšuje vstřebávání železa.

PREVAPIS JUNIOR

Řada doplňků stravy PREVAPIS JUNIOR obsahuje unikátní patentovaný propolis E.P.I.D., který je očištěný od alergizujících látek. Propolis E.P.I.D. je výsledkem mnohaletého výzkumu italského výrobce Specchiasol, jehož prioritou je nejvyšší kvalita farmaceutických produktů. Celá produktová řada Prevapis Junior je vhodná pro děti od 3 let.


DMG-GOLD

Doplněk stravy na bázi inositolu, dimethylglycinu a trimethylglycinu. S niacinem, vitaminy B6, B12 a kyselinou listovou, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání a vitaminem B1, který napomáhá správnému energetickému metabolismu a k normální psychické činnosti.

Použití

Vhodné při stresu, únavě, vyčerpání, v rekonvalescenci.

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování je 20-30 kapek 2x denně před jídlem.

Balení

Skleněná lahvička o objemu: 50 ml

Složení:

Voda, inositol, stabilizátory: rostlinný glycerin, dimethylglycin, jedlá soda, betain (trimethylglycin), niacin (vitamin B3), konzervant: sorbát draselný; kyanokobalamin (vitamin B12), pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6), riboflavin (vitamin B2), thiamin hydrochlorid (vitamin B1), esenciální olej ze sladkého pomeranče (Citrus sinensis L. var. Dulcis), kyselina listová.

Složky jsou aktivovány spagyrickou metodou.


IMMUNVIN

Doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů s vitaminy a minerály.

Použití

Vitamin C, vitamin B12, zinek a kyselina listová přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitaminy C a E přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Doporučené dávkování

20-30 kapek rozpustit v malém množství vody 2x denně, nejlépe ráno a v časném odpoledni. Před použitím důkladně protřepejte.

Balení

Skleněná lahvička o objemu 50 ml

Obsah alkoholu: 40 %

Složení

Hydroalkoholický extrakt (voda, alkohol, rostlinná část 20 %) z kořene echinacey (Echinacea angustifolia DC); betain (trimethylglycin); maitake ex. (Grifola frondosa [Dicks] Gray) plodnice; vitamin C (kyselina L-askorbová), vitamin E (DL-alfa tokoferol acetát) plv., glukonan zinečnatý, vitamin B12 (cyanokobalamin), kyselina listová.

Složky jsou aktivovány spagyrickou metodou.


LACTOBAOB

Doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů s probiotikem Lactobacillus acidophilus.

Doporučené dávkování

2 kapsle denně, pokud možno ráno nalačno.

Balení

42 kapslí po 550 mg

Složení

Baobab (Adansonia digitata L.) plod, Lactobacillus acidophilus (živé buňky) DSM 21717 (10 MLD UFC/g) (obsahuje mléko), enzymix (směs enzymů: amyláza, proteáza, glukoamyláza, lipáza, celuláza, laktáza, pektináza); vnější obal: kapsle z potravinářské želatiny; protispékavá látka: rostlinný stearát hořečnatý.

Složky jsou aktivovány spagyrickou metodou.


TIROVIN

Doplněk stravy na bázi rostlinných extraktů.

Použití

Obsahuje vitamin B6, který přispívá k normální funkci energetického metabolismu a k normální funkci imunitního systému.

Doporučené dávkování

20-30 kapek 2x denně, nejlépe ráno a v časném odpoledni. Před použitím důkladně protřepejte.

Balení

Skleněná lahvička o objemu: 50 ml

Obsah alkoholu: 40 %

Složení

Hydroalkoholický extrakt chaluhy bublinaté (Fucus vesiculosus): (destilovaná voda, ethylalkohol, šťáva z vinné révy, 20% obsah chaluhy), L-tyrosin, glukonan zinečnatý, pyridoxin chlorhydrát (vitamin B6), glukonát mědi, jodid draselný.

Složky jsou aktivovány spagyrickou metodou.

Upozornění

Držte mimo dosah dětí mladších 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte v pokojové teplotě. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním světlem.


PREVAPIS ADULTS

PREVAPIS ADULTS šumivé tablety

Doplněk stravy s propolisem E.P.I.D.®, enzymem serapeptázou, N-acetylcysteinem, extraktem ze šípkové růže a ďáblova drápu. Neobsahuje lepek a konzervační látky. Slazeno stévií.

Hlavní aktivní složkou přípravku PREVAPIS ADULTS šumivé tablety je patentovaný unikátní propolis E.P.I.D.® ve vhodné kombinaci s enzymem serapeptázou, N-acetylcysteinem a rostlinnými extrakty.

Propolis E.P.I.D.® je standardizovaný extrakt hypoalergenního propolisu, který je biotechnologicky očištěný od potenicálně alergenních látek.

Použití

Šumivé tablety obsahují propolis E.P.I.D.® s patentovanou biotechnologií na eliminaci vosků, mastných kyselin a alergenních látek včetně pylů. Výsledný standardizovaný extrakt s vysokým stupněm čistoty obsahuje aktivní látky, jejichž účinky jsou doplněny rostlinnými extrakty ze šípkové růže, která je bohatá na vitamin C. Ten se podílí na normálním fungování imunitního systému a normálním energetickém metabolismu, má antioxidační účinek (zvyšuje ochranu buněk před volnými radikály). Šumivé tablety obsahují též N-acetylcystein a serapeptázu.

Doporučené dávkování

Doporučují se 2 šumivé tablety denně: 1 ráno a 1 večer, rozpustit ve sklenici vody. Vhodné pro dospělé a děti od 12 let.

Balení

90 g, 20 šumivých tablet

Složení

Okyselovadlo: kyselina citronová; regulátor kyselosti: hydrogenuhličitan sodný; N-acetylcystein, suchý extrakt z plodů šípkové růže (Rosa canina L.), titrovaný se 70% obsahem vitaminu C, aroma, propolis E.P.I.D.® (Propolis) - extrakt odvoskovaný a purifikovaný, titrovaný s 3% obsahem polyfenolů*, suchý extrakt z kořene ďáblova drápu (Harpagophytum procumbens [Burch] DC.), titrovaný s 2,5% obsahem harpagosidu, enzym serapeptáza (rod Serratia sp.) (enzymatická aktivita 120 000 IU/g), sladidlo: steviol-glykosidy z listů stévie sladké (Stevia rebaudiana Bertoni); barvivo: riboflavin.

Upozornění

Doporučené dávkování se nesmí překročit. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v pokojové teplotě. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním světlem.


Leni COMPLEX NÁPLAST

Leni COMPLEXTM NÁPLAST je zdravotnický prostředek. Díky svému složení s obsahem Pycnogenolu® a aktivních látek z harpagofytu ležatého a eukalyptu přináší úlevu při bolesti pohybového aparátu a kloubů. Působí prostřednictvím okluzivního efektu, čímž chrání postiženou oblast a přispívá k ideální teplotě v daném místě. Zajišťuje řízené uvolňování aktivních látek, které obsahuje.

Použití

Náplast se musí aplikovat na dobu 24 hodin a potom se může vyměnit za novou. Nezanechává skvrny a nepálí. V případě, že chcete použít menší rozměr, je možné nůžkami náplast nastříhat dle potřeby.

Zdravotnický prostředek na vnější použití. Uchovávejte mimo dosah dětí. Aplikujte na neporušenou, čistou a suchou pokožku. V případě viditelných dráždivých účinků anebo v případě zvýšené citlivosti na výrobek okamžitě přerušte léčbu. Pokud nežádoucí účinky přetrvávají, vyhledejte lékaře. Uchovávejte na chladném a suchém místě při teplotě od 5 do 40 °C, mimo přímý sluneční svit a tepelné zdroje.

Účinnost a bezpečnost produktu se váže na neporušený obal a znovuuzavření plastového obalu po jeho otevření. Nepoužívejte po uplynutí data expirace uvedeného na krabičce.

Složení

Akrylátový kopolymer, Harpagophytum procumbens (extrakt z kořene), (Pycnogenol®) Pinus pinaster (extrakt z kůry), Eucalyptus globulus (olej z listů), limonen, linalool.


Enterina®

Doplněk stravy s obsahem probiotického kmene Bacillus coagulans, extraktu z plodů borůvek, vitaminu K a vitamínů skupiny B, které přispívají k udržení fyziologického stavu sliznic (vitaminy B2, B3), normálnímu energetickému metabolismu (B6, B12) a ke snížení míry únavy a vyčerpání (např. vitaminy B2, B6, B12). Díky extraktu z borůvek je navíc Enterina® velmi chutná, a děti zaujme i praktická, hravá forma lahviček.

Enterina® lahvičky

Sliznice trávicího ústrojí je za normálního stavu udržována v rovnováze, tzn. je osídlena prospěšnými bakteriemi. Normální flóra ve správném množství příznivě ovlivňuje fungování organismu a produkuje vitaminy. Tuto rovnováhu mohou narušit různé změny (např. změna stravy, působení antibiotik). Narušená rovnováha se obvykle projevuje střevním diskomfortem. Přípravek Enterina® přispívá k udržení normálního stavu sliznic a dodává organismu důležité vitaminy.

Použití

Lahvičky byly vyvinuty speciálně pro děti a pro dospělé, kteří upřednostňují tekuté formy přípravků. Jsou velmi praktické a pro děti chutné. Lahvička obsahuje jednu denní dávku.


RISCHIARIL

Doplněk stravy na bázi cholinu, kyseliny alfa-lipoové, vitaminu C a E. Je vhodný v případě zvýšených nároků na organismus nebo sníženého příjmu těchto živin.

Pomocník v boji s psychickou únavou v případě zvýšených nároků na organismus.

RISCHIARIL tablety

  • Cholin přispívá k normálnímu metabolismu lipidů. Cholin je v našem organismu výchozí látkou pro tvorbu některých velmi důležitých látek, jako je acetylcholin a fosfatidylcholin.
  • Vitamin C přispívá k normální činnosti nervové soustavy a normální psychické činnosti. Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Použití

1 až 2 tablety denně podle osobní potřeby

Balení

14 potahovaných tablet po 980 mg

Průměrný obsah:

Složky

ve 100 g

ve 2 tbl.

%RDA/2 tbl.


vitamin E

0,61 g

12 mg

100


vitamin C

4,08 g

80 mg

100


kyselina alfa-lipoová

5,10 g

100 mg

*


cholin

11,28 g

221,1 mg

**


* RDA - doporučená denní výživová dávka

** RDA není stanoveno

Složení

Sodná sůl cytidin-5´-difosfát cholinu; plniva: oxid hořečnatý, fosforečnan vápenatý; protispékavé látky: glycerol behenát, sodná sůl kroskarmelózy, oxid křemičitý, rostlinný stearát hořečnatý; kyselina alfa-lipoová, vitamin C (kyselina L-askorbová); potahové látky: hydroxypropylcelulóza, hydroxypropylmethylcelulóza, šelak, mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová; vitamin E (DL-alfa-tokoferyl acetát, želatina); barviva: E171 (oxid titaničitý).

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Pokud máte cukrovku a užíváte léky na snížení glykémie, doporučujeme použití tohoto přípravku konzultovat s ošetřujícím lékařem. Užívání se nedoporučuje v těhotenství a při kojení. Neobsahuje lepek.


NEOTAD®

Doplněk stravy s obsahem glutathionu a vitaminu E. Antioxidant. Pomocník v boji s oxidativním stresem a volnými radikály. Ve formě v ústech rozpustných a chutných sáčků.

NEOTAD® sáčky

BIOTAD®plus obsahuje látky, které svým synergickým působením chrání buňku před poškozením oxidativním stresem a volnými radikály.

Glutathion je látka, která se v lidském organismu přirozeně vyskytuje a má celou řadu důležitých funkcí:

- chrání buňku před poškozením volnými radikály
- brání toxickému působení léků, alkoholu, potravin atd.
- má pozitivní vliv na imunitní systém

Hladiny glutathionu můžou v organismu klesat v různých situacích:
- věk: po 40. roku věku začíná klesat produkce glutathionu v organismu
- užívání alkoholu
- užívání léků
- kouření
- špatná výživa

Nejčastějším důsledkem nedostatku glutathionu v organismu je zvýšené zatížení jater. BIOTAD®plus vyrovnává hladinu glutathionu a pomáhá tak játrům znovunastolit jejich normální funkci.

Vitamin E je důležitým prvkem, který podporuje antioxidační aktivitu glutathionu. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Použití

Doporučená denní dávka je jeden sáček denně. Sáček se nechá volně rozpustit v ústech. Vhodné pro dospělé a děti od 3 let.

Balení

20 sáčků, 1 sáček/1,75 g

1 sáček obsahuje:
Složky DDD*
redukovaný glutathion 250,0 mg
vitamin E 6,0 mg (50 % DDD - doporučená denní dávka)

Složení

aktivní složka: glutathion; plnivo: sorbitol; protispékavé látky: polysorbát 80, dioxid křemičitý; aroma; vitamin E (DL-alfa-tokoferyl acetát), triglyceridy se střední délkou řetězce; sladidla: aspartam, sukralóza, acesulfam K; regulátor kyselosti: kyselina citronová; antioxidant: askorbyl palmitát.

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Zakalení přípravku není na závadu jeho kvalitě.

O užívání v těhotenství a při kojení se poraďte se svým lékařem.


Colostro Noni

Přípravek Colostro Noni je vyráběn italskou společností GUNA, která se již více než dvacet let zabývá farmaceutickým výzkumem. Společnost GUNA tradičně ve svých přípravcích využívá především tělu vlastní látky v kombinaci s rostlinnými extrakty. Konceptem je tedy co nejpřirozeněji regulovat fyziologické funkce našeho organismu tam, kde je to potřeba. Do tohoto konceptu patří i doplněk stravy Colostro Noni.

Colostro Noni sáčky

Doplněk stravy s obsahem lyofilizovaného bovinního kolostra a šťávy z plodů rostliny Noni.

Bovinní kolostrum je zdrojem mnoha látek (imunoglobuliny, vitaminy, minerály, kyselina listová, laktoferin, lysozym, cytokiny), které jsou důležité pro optimální fungování imunitního a trávicího systému. Kolostrum je doplněné o šťávu z plodů tropické rostliny Noni, která obsahuje celou řadu významných látek (např. vitamin C, esenciální aminokyseliny, esenciální mastné kyseliny, selen, vlákninu). Šťáva z plodů rostliny Noni má blahodárný vliv na lidský organismus.

Použití

Vhodné pro děti od 3 let a dospělé. Dětmi velmi oblíbená forma v ústech rozpustného chutného prášku.

Doporučené dávkování

1 až 2 sáčky granulátu denně. Vysypte obsah sáčku přímo do úst a nechte rozpustit. Doporučená délka užívání je 1-2 měsíce.

Balení

24 sáčků, 1 sáček/1,70-1,80 g

Složení

Sladidlo: sorbitol (kukuřičný); lyofilizované kolostrum (bovinní), suchý extrakt z rostliny Noni (Morinda citrifolia, plod); maltodextrin; aroma; protispékavá látka: dioxid křemičitý; sladidlo: sukralóza. Produkt může obsahovat stopové množství derivátů mléka.

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. O užívání v těhotenství a při kojení se poraďte se svým lékařem.